21.7 C
Știri de ultima orăSportFotbalDan Nistor, fără replică după umilința cu FCSB: „Trebuie să muncim mai mult“

Dan Nistor, fără replică după umilința cu FCSB: „Trebuie să muncim mai mult“

Mijlocașul Universității Craiova, Dan Nistor, nu și-a prea găsit cuvintele după eșecul de vineri seară, 0-2 cu FCSB.

„Am avut acele două ocazii destul de mari, apoi ne-au marcat ei acel prim gol și au intrat cu 1-0 la pauză. Au marcat și golul doi, ne-am debusolat. Cred că scorul din repriza a doua putea să fie mult mai mare decât acest 2-0. Nu avem ce să facem, trebuie să muncim mai mult și să mergem mai departe. Trebuie să acumulăm punctele necesare pentru a ne califica în play-off, iar apoi, cu siguranță, ne dorim să câștigăm campionatul. Trebuie să vedem unde am greșit și să muncim mult mai mult. Mai avem un ultim meci la Cluj, trebuie să mergem acolo să scoatem punct sau puncte. Va fi un meci greu, dar sperăm să repetăm ce am făcut anul trecut acolo și să câștigăm. Important e să ne refacem după acest meci“, a spus Nistor.

Liga 1, etapa a 14-a:

Marţi, 15 decembrie: Astra Giurgiu – Gaz Metan Mediaș 3-0, FC Viitorul – FC Botoșani 1-2.
Miercuri, 16 decembrie: Poli Iași – Academica Clinceni 0-0, FC Argeş – AFC Hermannstadt 2-2, FC Voluntari – Chindia Târgoviște 0-2.
Joi, 17 decembrie: Sepsi Sf. Gheorghe – UTA Arad 3-0, Dinamo – CFR Cluj 0-2.
Vineri, 18 decembrieUniversitatea Craiova – FCSB 0-2.