24.5 C
Știri de ultima orăSportFotbalChindia lui Săndoi a remizat la Mioveni și va juca și sezonul viitor în Liga 1

Chindia lui Săndoi a remizat la Mioveni și va juca și sezonul viitor în Liga 1

Chindia Târgoviște este ultima echipă care își asigură prezența în Liga 1 pentru sezonul următor. Trupa lui Săndoi a remizat la Mioveni, scor 1-1, și astfel a reușit să câștige barajul și să evite retrogradarea. Reamintim că în meciul tur, Târgoviște s-a impus cu 2-0.

Mioveni a deschis scorul rapid, în minutul 7, prin Hergheligiu, dar Chindia a restabilit egalitatea exact înainte de pauză, prin Ivancic (45+1).

Mioveni: Croitoru – Ghiță (59, Stoica), Beta, Burnea (60, Gherghe), Alexe – Rădescu, Șerban (2, Hergheligiu), Costin, Coșereanu – Anghelina (60, Măzărache), Balint. Antrenor: Claudiu Niculescu.

Chindia: Aioani – Martac, Benga, Dinu, Dumitrașcu – Șerban (63, Neguț), Rață (90, Mihai), Bic (90+1, Barbu), Ivancic – Florea (82, Berisha), Yameogo (90+1, Pițian). Antrenor: Emil Săndoi.

Mâine, la orele prânzului, va avea loc tragerea la sorți a noului calendar competițional 2020/2021.