8.7 C
marți, 19 martie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalAmical / Pandurii Târgu Jiu - Jiul Rovinari, scor 4-1. Şendroiu, omul meciului

Amical / Pandurii Târgu Jiu – Jiul Rovinari, scor 4-1. Şendroiu, omul meciului

Pandurii Târgu Jiu s-a impus cu scorul de 4-1 în partida amicală susţinută astăzi, pe terenul trei al bazei sportive „Municipal“, în compania echipei Jiul Rovinari. Acesta este cel de-al doilea amical al iernii pentru divizionara secundă. În primul test Pandurii a remizat, scor 1-1, cu Vulturii Fărcăşeşti.

Oaspeţii au deschis scorul şi au condus la pauză cu 1-0, prin golul marcat de George Bozianu. La reluare, pandurii au egalat în urma unui autogol. Apoi au mai înscris prin Andrei Şendroiu (două goluri) şi Alexandru Stan (assist Şendroiu).

Antrenorul echipei Pandurii Târgu Jiu, Călin Cojocaru, a început meciul cu următorii jucători: Alexandru Opriţa – Cuţitoiu, Catrici, Ciobanu, Vasilescu, Trancă, Babaua, Peia, Tănăsoiu, Pirciu, Bodea. În repriza secundă au mai intrat portarii Alexandru Krupenschi şi Cătălin Iovicin şi jucătorii de câmp: Alexandru Stan, Leonard Gheorghe, Patrick Popescu, Cristian Ştefan, Andrei Şendoriu, Albert Cornicioiu şi Lică Mândrean.

Pandurii Târgu Jiu va continua pregătirea pe plan local şi va încheia săptămâna cu un alt test. Gorjenii vor întâlni sâmbătă, de la ora 11.00, tot pe baza proprie, pe divizionara C CSO Filiaşi.