34.5 C
Craiova
marți, 18 iunie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalLiga 3 / Rezultatele înregistrate vineri și sâmbătă, în etapa 15

Liga 3 / Rezultatele înregistrate vineri și sâmbătă, în etapa 15

Rezultatele înregistrate vineri și sâmbătă în etapa 15 a Ligii a III-a, seriile 3 şi 4:

Liga 3, seria 3:

Vineri, 29 noiembrie:


Universitatea II Craiova – Progresul Spartac 1-2
Au marcat: Remus Trancă ’89 / Răzvan Milea ’49, ’81.
CS Baloteşti – FC Voluntari II 3-4
Au marcat: Vlad Gîsa ‘5 – autogol, Cosmin Dragomir ’82, Constantin Greblă ’90 / Cezar Trandafirescu ’53, Vasile Mihai ’72 – penalti, ’88, Sebastian Ignat ’85.
Unirea Bascov – Flacăra Moreni 1-4
Au marcat: Sebastian Ivan ’86 / Andrei Iliescu ’57, ’70, ’77, Claudiu Niculăescu ’87.
AFC Astra II – FC Pucioasa 1-2
Au marcat: David Brăilă ’53 / Richard Ţilică ’33, ’36.
CSM Alexandria – Municipal Braşov 2-0
Au marcat: Marius Matei ‘2, Cătălin Desculţu ’75.

Sâmbătă, 30 noiembrie:

Cetate Râşnov – CSM Slatina 0-1
A marcat: Andrei Poverlovici ‘2 – autogol.
Sporting Roşiori – Vediţa Coloneşti    1-1
Au marcat: Gheorghiţă Constantinescu ’60 / Robert Dalu ’83.
Tractorul Cetate – CS Blejoi     0-1
A marcat: Cosmin Lambu ’79.

Clasament seria 3:


1.Progresul Spartac 34 puncte (golaveraj 39-9)
2.CSM Slatina 34 (32-9)
3.Universitatea II Craiova 27 (29-16)
4.Flacăra Moreni 27 (27-17)
5.CSM Alexandria 25 (22-14)
6.Vediţa Coloneşti 24 (17-20)
7.Unirea Bascov 22 (31-27)
8.CS Blejoi 22 (17-17)
9.Cetate Râşnov 21 (23-22)
10.Municipal Braşov 19 (16-22)
11.FC Pucioasa 18 (23-23)
12.FC Voluntari II 18 (31-38)
13.AFC Astra II 13 (21-23)
14.CS Baloteşti 10 (17-31)
15.Tractorul Cetate 10 (16-50)
16.Sporting Roşiori 9 (9-32)

Liga 3 / seria 4:

Vineri, 29 noiembrie:

Flacăra Horezu – Viitorul Dăeşti 2-1
Au marcat: Radu Georgescu ‘7, Adrian Popa ’47 / Florin Costea ’87.
LPS Cetate Deva – Progresul Pecica 3-1
Au marcat: Marius Lupu ’52, Miroslav Radak ’55, Cristian Cocan ’75 / Szabolcs Szekely ’25.
FCU Craiova – Naţional Sebiş 5-0
Au marcat: Claudiu Bălan (’38 – penalti), Marian Stoenac (’41), Costinel Gugu (’49), Robert Răducanu (’53), Daniel Rogoveanu (’83 – penalti).

Sâmbătă, 30 noiembrie:

Gilortul Târgu Cărbuneşti – ACS Poli Timişoara 4-1
Au marcat: Darius Almăjanu ’12, Marius Ion ’17, ’84, Alexandru Avrămescu ’88 – penalti / Raul Popa ’66.
ACSO Filiaşi – Şoimii Lipova 0-1
A marcat: Andrei Banyoi ’77.
CS Hunedoara – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 2-0
Au marcat: Szabo Kovacs ’64, Andrei Vasinc ’78.
Gloria Lunca Teuz Cermei – CSC Dumbrăviţa 1-4
Au marcat: Dorin Codrea ’61 / Marco Enciu ’26, ’79, Bogdan Burlă ’57, Florin Nanu ’84.
Crişul Chişineu Criş – Fortuna Becicherecu Mic 2-1
Au marcat: Nicu Modan ’85, ’90+1 / Dacian Bîrză ’80.

Clasament seria 4:


1.FCU Craiova 41 (38-7)
2.Şoimii Lipova 28 (30-13)
3.Chişineu Criş 28 (22-17)
4.Progresul Pecica 25 (25-18)
5.Flacăra Horezu 24 (19-15)
6.CSC Dumbrăviţa 22 (31-22)
7.CS Hunedoara 22 (28-28)
8.CSC Ghiroda 20 (26-22)
9.Becicherecu Mic 20 (22-18)
10.Viitorul Dăeşti 19 (32-36)
11.Gloria Cermei 18 (23-27)
12.Cetate Deva 17 (15-18)
13.Naţional Sebiş 14 (20-36)
14.CSO Filiaşi 12 (23-36)
15.ACS Poli Timişoara 11 (15-34)
16.Târgu Cărbuneşti 11 (14-36)

Citeşte şi: Liga Elitelor / Academia „Gică Popescu“ şi „U“ Craiova încheie anul pe „Aripile“

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI GdS