10.1 C
miercuri, 24 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalGeorge Puşcaş a marcat din nou pentru Reading

George Puşcaş a marcat din nou pentru Reading

Atacantul român George Puşcaş a marcat, marţi seară, un nou gol pentru formaţia Reading. Echipa sa a terminat la egalitate cu Queens Park Rangers, scor 2-2, în etapa a 13-a a ligii secunde engleze de fotbal.

Wells a deschis scorul pentru gazde, în minutul 29, dar Puşcaş a egalat după doar două minute (31). Jordan Hugill a marcat al doilea gol al londonezilor, în minutul 58. În cele din urmă, Reading a reuşit să obţină un prunct, după golul marcat de Sam Baldock (74).

Puşcaş a fost integralist în acest meci. Românul are trei goluri marcate în 12 partide jucate în Championship.

După 13 etape, Reading se află pe locul 20 din 24 de echipe în Liga a doua din Anglia, cu 12 puncte.

Articol scris de Tibi Cocora

Poate te interesează şi: Florin Andone, integralist în Galatasaray – Real Madrid 0-1