13.9 C
marți, 30 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalGabi Tamaș, autogol la debutul pentru giurgiuveni

Gabi Tamaș, autogol la debutul pentru giurgiuveni

Astra – Viitorul a fost partida care a tras cortina peste etapa a șasea a Ligii 1. Meciul de la Giurgiu s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, ambele goluri fiind marcate de echipa lui Dan Alexa.

În minutul 37, Gabi Tamaș a marcat în propria poartă. La primul meci de la revenirea în Liga 1, fundașul şi-a împins mingea în propria poartă, după un corner.

Două minute, Astra a restabilit egalitatea, prin Valentin Gheorghe, după o acţiune individuală frumoasă a celui intrat în teren în locul lui Albert Stahl, informează Hotnews.

Astra: Kitanov – Bruno, G. Tamaş, Graovac, Radunovic – Simion,Răduţ, Crepulja – Stahl (’18, Gheorghe), Tounkara (’46, Ajayi), Fl. Matei (’67, Begue). Antrenor: Dan Alexa.

FC Viitorul: Căbuz – Mladen, Ţâru, P. Iacob (’46, Filip), R. Boboc – A. Ciobanu, Achim, Artean (’46, Houri) – Măţan (’71, Calcan), G. Ganea, G. Iancu. Antrenor: Gheorghe Hagi.

Mediaș a făcut praf Voluntariul

Tot luni, formaţia Gaz Metan Mediaş a învins, în deplasare, cu scorul de 3-0, echipa FC Voluntari. Golurile au fost marcate de Dumitru (’28), Velisar (’43) şi Buş (’53).

FC Voluntari: Mitrev – Ricardinho, Balaur, Armaş, A. Vlad – Căpăţână (’67, Harrer), Gorobsov, I. Gheorghe – C. Costin (’46, Laidouni), C. Ţâră, G. Deac (’46, Popadiuc). Antrenor: Cristiano Bergodi.

Gaz Metan Mediaş: Pleşca – Romeo (’73, Drăghici), M. Constantin, Larie, Velisar – Droppa, Fofana, Olaru – Fernandes, S. Buş (’79, Roşu), Dumitru (’59, Chamed). Antrenor: Edward Iordănescu.