12.6 C
sâmbătă, 4 mai, 2024
Știri de ultima orăSportLupte / Micuţii de la LPS Petrache Trişcu Craiova au impresionat la un concurs naţional

În weekend-ul care tocmai s-a încheiat, la Călăraşi a avut loc Concursul Național „Micul Luptător“, competiţie destinată tinerilor luptători U8 şi U10. Clubul LPS Petrache Triscu Craiova a participat, bineînţeles, cu mai mulţi sportivi, iar rezultatul final este unul îmbucurător: cinci medalii!

Per total, la Concursul Naţional, micuţii craioveni au obţinut două medalii de aur, două de argint şi una de bronz.

La U8, Ştefi Neguţ a câştigat aurul la cat. 21 kg, în timp ce Tudor Cimpoeru (cat. 26 kg) s-a ales cu medalia de argint. De partea cealaltă, la U10 s-au luat trei medalii: aur (Patrik Cimpoeru, cat. 44 kg), argint (Gabriel Ghindaru, cat. 28 kg) şi bronz (Luminiţa Rova, cat. 28 kg).

La competiţie, alături de micuţii luptători au fost prezenţi şi profesorii Marius Cimpoeru şi Aurel Cimpoeru, cei care i-au încurajat şi susţinut de pe margine.

Citeşte şi: F1 / Max Verstappen a câştigat şi MP al Qatarului