13.1 C
miercuri, 29 mai, 2024
Știri de ultima orăSportTenis de masă / Bernadette Szocs, eliminată în turul al treilea de la JO

Tenis de masă / Bernadette Szocs, eliminată în turul al treilea de la JO

Jucătoarea română de tenis de masă Bernadette Szocs a fost învinsă de americanca Juan Liu cu scorul de 4-2 (11-4, 6-11, 6-11, 11-9, 11-8, 11-3), marţi, în turul al treilea al probei feminine de simplu, la Jocurile Olimpice de la Tokyo.

Jucătoarea de 36 de ani s-a impus după 35 de minute de joc, revenind de la 2-1 la seturi pentru Szocs, care s-a clasat pe locul 17 în clasamentul final.

Românca rămâne cu o singură victorie la Tokyo, în optimi la dublu mixt, alături de Ovidiu Ionescu.

România a rămas în cursă la Tokyo doar cu echipa feminină, după ce Szocs (simplu şi dublu mixt), Ionescu (simplu şi dublu mixt) şi Elizabeta Samara (simplu) au pierdut.

Echipa feminină a României va juca pe 1 august în optimi, contra Egiptului.

Citeşte şi: Robert Glinţă a tras tare în finala de 100 m spate, dar a încheiat pe locul opt