10.6 C
Știri de ultima orăSportHandbal (m) / Alb-albaştrii s-au calificat în sferturile Cupei României (video, foto exclusiv)

Echipa masculină de handbal a Universtăţii Craiova s-a impus la limită, scor 27-26, în partida susţinută sâmbătă, în Sala Polivalentă, în faţa formaţiei Unirea Sânnicolau Mare, în optimile de finală ale Cupei României. În ciuda scorului strâns de la final, alb-albaştrii au condus meciul de la un capăt la celălalt, având trei-patru goluri diferenţă în majoritatea timpului.

Universitatea Craiova: Răzvan Lupitu, Paul Iovănescu (2 goluri), Mihai Păun, Vasile Luntraru (9), ioan Zariţchi (1), Andrei Păun (4), Alexandru Mănescu (1), Ovidiu Ianaşi (5), Radu Gheorghe, Dumitru Ciorogaru, Laurenţiu Budoiu, Ionuţ Gheorghiţă, Radu Guşatu (4), Marius Iacov (1), Antrenor: Cătălin Popescu.

Radu Guşatu şi colegii săi au făcut o partidă excelentă cu rivalii de la Sânnicolau Mare (Foto: Alex Vîrtosu)

Sânnicolau Mare: Oliver Negedus, Ioan Morar (2), Bogdan Bazog,. Darius Cristea (1), Daniel Parasca (3), Sorin Homeac, Paul Dărăbuţ, Suba Roosz (6), Bogdan Isan, Victor Cosoi (6), Marius Drăgănescu (4), Andrei Pascari (3), Marius Nicas, Alexandru Mutu (1).

Faza sferurilor de finală se va juca tot anul acesta, pe 17 decembrie, când în Bănie va veni cu siguranţă o formaţie din primul eşalon, adversara urmând să o aflăm zilele următoare.