Acasă Sport Fotbal / Liga Europa, etapa a 4-a

Fotbal / Liga Europa, etapa a 4-a

-

Programul meciurilor de astăzi, din etapa a 4-a:

Grupa A: ora 22.00: Leverkusen – Zurich, Ludogorets Razgrad – AEK Larnaca.
Clasament:

1. Zurich 3 3 0 0 5:2 9
2. Leverkusen 3 2 0 1 9:7 6
3. Ludogorets 3 0 1 2 3:5 1
4. AEK Larnaca 3 0 1 2 3:6 1

.

Grupa B: ora 22.00: Celtic – RB Leipzig, Rosenborg – Salzburg.
Clasament:

1. Salzburg 3 3 0 0 9:3 9
2. RB Leipzig 3 2 0 1 7:4 6
3. Celtic 3 1 0 2 2:5 3
4. Rosenborg 3 0 0 3 1:7 0

.

Grupa C: ora 22.00: Bordeaux – Zenit Petersburg, Slavia Praga – FC Copenhaga.
Clasament:

1. Zenit Petersburg 3 2 1 0 4:2 7
2. Slavia Praga 3 2 0 1 2:1 6
3. FC Copenhaga 3 1 1 1 3:3 4
4. Bordeaux 3 0 0 3 2:5 0

.

Grupa D: ora 17.50: Fenerbahce – Anderlecht, ora 22.00: Dinamo Zagreb – Trnava.
Clasament:

1. Din. Zagreb 3 3 0 0 8:2 9
2. Fenerbahce 3 1 1 1 5:6 4
3. Trnava 3 1 0 2 2:4 3
4. Anderlecht 3 0 1 2 2:5 1

.

Grupa E: ora 22.00: Vorskla – Qarabag, Arsenal – Sporting Lisabona.
Clasament:

1. Arsenal 3 3 0 0 8:2 9
2. Sporting 3 2 0 1 4:2 6
3. Vorskla 3 1 0 2 4:6 3
4. Qarabag 3 0 0 3 0:6 0

.

Grupa F: ora 22.00: Betis – AC Milan, Olympiakos Pireu – Dudelange.
Clasament:

1. Betis 3 2 1 0 5:1 7
2. AC Milan 3 2 0 1 5:3 6
3. Olympiakos 3 1 1 1 3:3 4
4. Dudelange 3 0 0 3 0:6 0

.
Grupa G: ora 19.55: Rapid Viena – Villarreal, Spartak Moscova – Rangers.
Clasament:

1. Villarreal 3 1 2 0 10:5 5
2. Rangers 3 1 2 0 5:3 5
3. Rapid Viena 3 1 0 2 3:8 3
4. Sp. Moscova 3 0 2 1 3:5 2

.
Grupa H: ora 19.55: Apollon – Frankfurt, Lazio – Marseille.
Clasament:

1. Frankfurt 3 3 0 0 8:2 9
2. Lazio 3 2 0 1 6:6 6
3. Marseille 3 0 1 2 4:7 1
4. Apollon 3 0 1 2 3:6 1

.

Grupa I: ora 19.55: Malmo – Sarpsborg, Genk – Beşiktaş.
Clasament:

1. Genk 3 2 0 1 7:5 6
2. Sarpsborg 08 3 1 1 1 5:5 4
3. Malmo FF 3 1 1 1 3:3 4
4. Besiktas 3 1 0 2 5:7 3

.

Grupa J: ora 19.55: Akhisar Belediye – Sevilla, Krasnodar – St. Liege.
Clasament:

1. Sevilla 3 2 0 1 12:3 6
2. Krasnodar 3 2 0 1 4:3 6
3. St. Liege 3 2 0 1 5:7 6
4. Belediye 3 0 0 3 1:9 0

.

Grupa K: ora 17.50: FC Astana – Jablonec, Dinamo Kiev – Rennes.
Clasament:

1. FC Astana 3 1 2 0 5:3 5
2. Dyn. Kyiv 3 1 2 0 6:5 5
3. Rennes 3 1 0 2 3:5 3
4. Jablonec 3 0 2 1 4:5 2

.
Grupa L: ora 19.55: BATE Borisov – Chelsea, MOL Vidi – PAOK Salonic.
Clasament:

1. Chelsea 3 3 0 0 5:1 9
2. PAOK 3 1 0 2 4:4 3
3. MOL Vidi 3 1 0 2 2:3 3
4. BATE 3 1 0 2 4:7 3

ȘTIRI VIDEO GdS

Vaccinarea antirujeolică devine obligatorie în Germania

Vaccinarea antirujeolică devine obligatorie, în Germania, în grădiniţe şi şcoli începând de la 1 martie 2020. Bundestagul german (camera legislativă inferioară) a...

Liga 3 / Universitatea II Craiova are meci greu cu Flacăra Moreni

Echipa secundă a Universităţii Craiova întâlneşte vineri, de la ora 14.00 (live text pe gds.ro/sport), pe stadionul „Extensiv“, pe Flacăra Moreni. Partida...