Acasă Sport Fotbal / Programe, clasamente, rezultate (29 septembrie - 2 octombrie)

Fotbal / Programe, clasamente, rezultate (29 septembrie – 2 octombrie)

-

Liga I
Etapa a 13-a: vineri: Gaz Metan Mediaș – FC Botoșani 1-0, Poli Timișoara – Universitatea Craiova 0-2; sâmbătă: FC Viitorul – CSM Poli Iași 5-2, Dinamo București – Astra Giurgiu 1-1; duminică: CFR Cluj – Juventus București 2-0, Sepsi Sf. Gheorghe – FCSB 0-4; luni: FC Voluntari – Concordia 0-1.

Clasament: 1. CFR Cluj 32 puncte (golaveraj 25-9), 2. FCSB 28 (22-8), 3. Universitatea Craiova 26 (20-10), 4. Astra Giurgiu 23 (19-11), 5. FC Botoșani 23 (20-14), 6. Poli Timișoara 18 (12-14), 7. Dinamo București 17 (18-15), 8. FC Viitorul 17 (15-14), 9. FC Voluntari 15 (14-15), 10. CSM Poli Iași 15 (14-20), 11. Concordia Chiajna 14 (13-16), 12. Sepsi 10 (10-24), 13. Gaz Metan Mediaș 9 (7-23), 14. Juventus București 4 (7-23).

.

Liga a II-a
Etapa a 10-a: joi: ASA Târgu Mureş – Academica Clinceni 1-1; sâmbătă: Sportul Snagov – UTA Arad 0-0, Pandurii Târgu Jiu – Olimpia Satu Mare 0-1, Ştiinţa Miroslava – CS Afumaţi 0-0, Foresta Suceava – CS Baloteşti 2-1, Luceafărul Oradea – AFC Hermannstadt 0-0, Ripensia Timișoara – CS Mioveni 0-1, Dacia Unirea Brăila – Metaloglobus Bucureşti 2-1, FC Argeş – Chindia Târgovişte 0-0, ASU Poli Timișoara – Dunărea Călăraşi 0-1.

Clasament: 1. AFC Hermannstadt 25 puncte (golaveraj 17-5), 2. Dunărea Călăraşi 22 (17-10), 3. Chindia Târgovişte 18 (24-6), 4. ASA Târgu Mureş 18 (19-14), 5. Academica Clinceni 18 (17-13), 6. Ripensia Timişoara 17 (31-11), 7. CS Mioveni 17 (17-13), 8. FC Argeş 15 (13-8), 9. Sportul Snagov 15 (8-6), 10. Dacia Unirea Brăila 14 (27-20), 11. ASU Poli Timişoara 13 (12-15), 12. Olimpia Satu Mare 13 (7-15), 13. Pandurii Târgu Jiu 12 (16-15), 14. CS Afumaţi 12 (7-10), 15. Metaloglobus Bucureşti 11 (13-13), 16. UTA Arad 10 (7-9), 17. Ştiinţa Miroslava 8 (12-30), 18. Foresta Suceava 7 (6-45), 19. Luceafărul Oradea 6 (12-19), 20. CS Baloteşti 6 (9-16).

.

Liga a III-a, seria 4
Etapa a 6-a: vineri: CSO Filiaşi – Centrul Naţional de Pregătire Timişoara 1-1, CSM Lugoj – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic 3-0, AFC Hermannstadt II – Școlar Reșița 2-2, Naţional Sebiş – ACS Ghiroda 2-0, Cetate Deva – Şoimii Lipova 1-1; sâmbătă: Internaţional Băleşti – Universitatea II Craiova 0-0, ACS Şirineasa – Millenium Giarmata 4-0, Gloria Lunca Teuz Cermei a stat.

Clasament: 1. ACS Şirineasa 18 puncte (golaveraj 13-1), 2. Universitatea II Craiova 14 (10-2), 3. Şcolar Reşiţa 10 (13-4), 4. ACS Ghiroda 10 (17-10), 5. Naţional Sebiş 10 (10-9), 6. CSM Lugoj 9 (9-5), 7. CSO Filiaşi 8 (5-2), 8. Şoimii Lipova 8 (8-7), 9. CNP Timişoara 7 (5-6), 10. Cetate Deva 6 (10-11), 11. Gloria Cermei 4 (7-10), 12. Millenium Giarmata 4 (6-15), 13. Hermannstadt II 4 (6-15), 14. Internaţional Băleşti 4 (5-9), 15. Becicherecu Mic 0 (1-19).

.

Liga a IV-a Dolj
Etapa a 8-a: sâmbătă: UT Dăbuleni – Flacăra Moțăței 2-0, Danubius Bechet – Jiul Podari 2-2, Tractorul Cetate – Dunărea Calafat 2-5, Viitorul Cârcea – Metropolitan Ișalnița 2-5: Ajax Dobrotești – Progresul Segarcea 1-6; duminică: Victoria Plenița – Progresul Băilești 1-4, U Craiova 1948 – Recolta Ostroveni 4-1.

Clasament: 1. U Craiova 1948 24 puncte (golaveraj 57-6), 2. Jiul Podari 19 (18-8), 3. Progresul Segarcea 16 (26-11), 4. Dunărea Calafat 16 (25-13), 5. Danubius Bechet 16 (23-18), 6. Progresul Băilești 14 (15-9), 7. Viitorul Cârcea 10 (17-21), 8. Metropolitan Ișalnița 9 (22-23), 9. Tractorul Cetate 9 (20-28), 10. Flacăra Moțăței 9 (15-25), 11. UT Dăbuleni 8 (18-32), 12. Recolta Ostroveni 4 (19-31), 13. Victoria Plenița 4 (12-33), 14. Ajax Dobrotești 4 (9-32).

ȘTIRI VIDEO GdS

Handbal (m) / Meci de trei puncte cu Arad

Handbaliştii de la Universitatea Craiova vor primi, în acest weekend, vizita formaţiei HC Beldiman Arad. Partida este programată duminică, de la...