10 C
Știri de ultima orăSportÎncă un trofeu pentru Ştefania Priceputu

Încă un trofeu pentru Ştefania Priceputu

Craioveanca Ştefania Priceputu, din nou pe cea mai înaltă treaptă a podiumului

Weekendul trecut a adus noi medalii pentru luptătorii din Craiova. La Cupa României pentru cadeți de la Târgoviște, acolo unde au participat peste 300 de sportivi din țară, craiovenii au urcat pe podium de șase ori. Ștefania Priceputu (foto), de la CSM-LPS „Petrache Trișcu“, și-a adăugat în bogatul palmares o nouă medalie de aur, la categoria 46 de kilograme.

Ştefan Coman (CS Universitatea Craiova) a câştigat Cupa României

Tot aur a cucerit și Ștefan Coman (CS Universitatea Craiova) la categoria 63 de kilograme, în timp ce trei sportivi de la CSM Craiova au urcat pe treapta a treia a podiumului: Rut Badea (43 kg), George Berbecaru (54 kg) și Adina Irimia (70 kg). Bronz a cucerit și Violeta Măicănescu de la LPS „Petrache Trișcu“, la categoria 52 de kilograme. Tot în weekend, Alexandra Anghel (CS Universitatea Craiova) a obținut locul trei la un concurs internațional la Nisa (Franța).