10 C
Știri de ultima orăSportCSO Filiași și ACS Podari și-au împărțit punctele

CSO Filiași și ACS Podari și-au împărțit punctele

Bălașa (la minge) a irosit cea mai mare ocazie de gol a meciului în minutul 48, Mecea reușind să rețină balonul pe linia porții (Foto: Alexandru Vîrtosu)

Formațiile CSO Filiași și ACS Podari au încheiat la egalitate, scor 0-0, partida disputată astăzi, pe stadionul „Chimia” din Ișalnița, contând pentru etapa a 7-a din Liga a III-a, seria 3.

Filiași: Mogoșanu – Calu, Bălașa, Lupu (’61, Istudor), Crușoveanu – Borhot, Bogdanovici (’86, Pârvuică) – Borneci, Duriță (’46, Georgescu), Tănase (’71, Obeanu) – Fotescu. Antrenor: Gigi Ciurea.

Podari: Mecea – Ciocârlă, Lică, Avram, Ciocioană – Dumangiu – Fieraru, Miculaiciuc, Preda (’86, Stancu), Aria (’84, Raicea) – Bălan (’75, G. Neacșu). Antrenor: Victor Naicu.

Cartonașe galbene: Borneci ‘7, ’33, Tănase ’38, Fotescu ’40, Bogdanovici ’50, Lascu ’84 / Fieraru ’13, Avram ’25, Bălan ’60, Ciocârlă ’69.

Cartonaș roșu: Borneci ’33.

Au arbitrat: Cristina Mariana Trandafir – Dragoș Radu, Marian Istrate.

Observatori: Ion Ștefan, Marian Cătănescu.