19.8 C
sâmbătă, 4 mai, 2024
Știri de ultima orăSportFotbal - ACSVM Craiova - Dunărea Bistreţ, scor 4-1, într-un joc amical

Fotbal – ACSVM Craiova – Dunărea Bistreţ, scor 4-1, într-un joc amical

Divizionara C ACS Viitorul Municipal Craiova s-a impus de o manieră categorică, scor 4-1, într-un joc amical disputat la Işalniţa, în faţa Dunării Bistreţ (Liga a IV-a Dolj), golurile fiind marcate de Chiriţă (2), C. Scarlat şi Tudor, respectiv Nedelea (penalti).

ACSMV Craiova: repriza 1: Popescu – Tănăsie, Popa, Sgubin, R. Flori – Durac, Albert, Mitroi, Tudor – Varia, Bratoveanu; repriza a 2-a: Surdu – Badea, Chiriţă, Nica, M. Flori – Trică, Năstase, I. Ciucă, L. Scarlat – C. Scarlat, Ţenovici. Antrenor: Alin Gavrilă.
Dunărea Bistreţ: Marica – Buzatu, Mieilă, Ţuculanu, Târcă – Fariseu, Nedelea, G. Ionescu, Trăistaru – Pârlea, Ignat. Au mai intrat: Hozac – Bouleanu, Ciutureanu, Arnăutu, Cocora, Ologu. Antrenor: Florin Mirea.
Următoarea partidă amicală pentru ACSVM Craiova va avea loc sâmbătă, de la ora 12.00, la Târgu Jiu, cu Pandurii, tot atunci urmând să evolueze şi Dunărea Bistreţ, dar la FC Balş.