13.7 C
sâmbătă, 27 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbal – Steaua a pierdut cu Chelsea, scor 0-1, în ultimul meci din grupele Ligii Campionilor

Campioana României, Steaua Bucureşti, a fost învinsă, miercuri seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, de echipa engleză Chelsea Londra, într-un meci contând pentru ultima etapă a grupei E a Ligii Campionilor. Unicul gol al meciului a fost marcat de Demba Ba în minutul 10.

Chelsea Londra: Schwarzer – Ivanovici, David Luiz, Terry, A. Cole – Obi Mikel (Ramires ’74), Lampard – Hazard, Oscar (Schurrle ’67), Willian (De Bruyne ’80) – Demba Ba. Antrenor: Jose Mourinho.

Steaua Bucureşti: Tătăruşanu – Georgievski, Szukala, Gardoş, Latovlevici – Pintilii (Tatu ’64) – Chipciu, Iancu, Stanciu (Prepeliţă ’60), Pîrvulescu – Kapetanos (Piovaccari ’71). Antrenor: Laurenţiu Reghecampf.

Cartonaşe galbene: Obi Mikel ’20, Ivanovici ’48 / Georgievksi ’51, Latovlevici ’78.

La pauza meciului, fostul jucător al echipei Chelsea, Dan Petrescu, a făcut un tur de onoare, fiind aplaudat de spectatorii prezenţi.

Steaua a încheiat pe ultimul loc în grupa E, cu trei puncte.