13.7 C
sâmbătă, 27 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportVâlcenii, „chinuiţi“ de „mineri“

Vâlcenii, „chinuiţi“ de „mineri“

CSM Vâlcea nu a avut o partidă deloc uşoară sâmbătă, cu Minerul Motru, în etapa a 11-a din Liga a II-a, seria 2. Trupa lui Claudiu Niculescu s-a impus cu 2-1 pe final, graţie reuşitei din minutul 89 a lui Pârvulescu. Primul gol al gazdelor a venit în minutul 45, Deaconescu reluând cu capul o centrare a lui Cataramă. Reuşita gorjenilor a semnat-o Patrian Trifu, acesta punctând tot în urma unei lovituri de cap (‘54).
CSM Vâlcea: Matache – Deaconescu, Pârvulescu, I. Stoica, Briceag – Cârstoiu, Neagu (‘46, Lircă), Bărbulescu – Cataramă (‘62, Ad. Popa), Arnăutu (‘46, Negruţ), B. Geantă. Antrenor: Claudiu Niculescu.
Minerul Motru: D. Popescu – Traşcă, A. Dicu, David, Neacşu – Hanu (‘56, V. Rada), Speroni (‘76, Nueleanu), Unguru, Stanciu – Trifu (‘70, Buciuman), Răduca. Antrenor Gabi Zahiu.
Au arbitrat: Bogdan Ionuţ Anghelinei – Răzvan Constantin Nistoran, Raul Constantin Ghiciulescu.