13.7 C
sâmbătă, 27 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFCU, doar egal cu ASA

FCU, doar egal cu ASA

FC Universitatea a terminat la egalitate, scor 0-0, partida susţinută ieri-seară, la Severin, în compania echipei ASA Târgu Mureş, contând pentru etapa a 11-a din Liga a II-a, seria 2. De menţionat că alb-albaştrii au reuşit să marcheze în minutul 68, prin Stoianof, dar golul a fost anulat pe motiv de off-side. Craiova a jucat finalul în zece oameni, deoarece Acka a ieşit de pe teren accidentat (‘88), iar Nicolo Napoli nu mai avea dreptul la nici o modificare, însă egalitatea numerică a fost restabilită la doar două minute, pentru că Danquiah a primit al doilea „galben“ după un fault asupra lui Mitic.
FC Universitatea: Hotoboc – Mitic, Acka, Ciucă, Buşu – Mârzeanu, Săceanu, Frăsineanu, Nicolae (‘66, Stoianof) – Bălan (‘66, Căle), Baird (‘78, Goge). Antrenor: Nicolo Napoli.
ASA Târgu Mureş: Botoşer – Hanca, Heil, A. Stoica, Szilagyi – A. Dan, Vârtic – Miclea, Buhuşi (‘88, Halem), Huiban (‘75, Danquiah) – Buhăescu. Antrenor: Ovidiu Sabău.
Cartonaşe galbene: Hotoboc, Ciucă, Mârzeanu / Heil, Botoşer, Danquiah (2).
Cartonaş roşu: Daquiah ‘90.
Au arbitrat: Marius Bocăneală – Daniel Ioan Ciocănea, Alexandru Vodă.