25.5 C
marți, 7 mai, 2024
Știri de ultima orăSportBaschet (m): SCM-U Craiova, învinsă de Cluj, după prelungiri

Baschet (m): SCM-U Craiova, învinsă de Cluj, după prelungiri

Echipa masculină de baschet SCM-U Craiova a fost învinsă, în această seară, pe teren propriu, de către “U” Mobitelco Cluj, după un meci pe muchie de cuţit, contând pentru etapa a şasea din Liga Naţională. Oltenii au fost depăşiţi după o repriză de prelungiri, cu scorul de 87-86 (17-13, 14-26, 24-16, 19-19, 13-12), după ce în timpul regulamentar scorul a fost egal, scor 76-76. Pentru Craiova au jucat: Căpuşan (2), Bureau (20), Topchov, Seals (15), Maric (17), Dzambic (11), Sokk (14), Popescu (6), Mocanu (1). Principalul marcator al oaspeţilor a fost Branko Cuic, cu 23 de puncte marcate. SCM-u Craiova va juca etapa viitoare în deplasare, cu CSU Atlassib Sibiu.