10 C
Știri de ultima orăSportFotbal: Pandurii Târgu Jiu - FC Braşov 2-3

Fotbal: Pandurii Târgu Jiu – FC Braşov 2-3

Pandurii Târgu Jiu a fost învinsă, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 3-2, de echipa FC Braşov, într-un meci din etapa a XXXII-a a Ligii I, în care golul victoriei braşovenilor a fost înscris în minutul 90+4. Potrivit agenției Mediafax, FC Braşov a înscris prin Tătar ‘6, Popa ’88 şi Machado ’90+4. Pentru Pandurii au marcat Nistor ’45+1 şi Viera ’50. Pandurii a ratat un penalti în minutul 23, prin Anton.

În minutul 56, gazdele au rămas în inferioritate numerică, fiind eliminat Rusu.

Pandurii Târgu Jiu: Mingote – Rusu, Mamele, Viera, Al Vlad – Anton, Nistor (Rada ’80) – Răduţ, Ibeh (Voiculeţ ’46), Nicoară (Băcilă ’63) – Matulevicius. Antrenor: Cristian Pustai.

FC Braşov: Marinescu – Vagner (Enceanu ’76), Oltean, Machado, Velayos – Tătar (Buga ’58), Mateiu, Madeira, Popa – Dias, Danquah (Batin ’46). Antrenor: Adrian Szabo.

Cartonaşe galbene: Rusu ’20, ’56, Nicoară ’44, Nistor ’75, Mamele ’84, Răduţ ’87 / Anton ’11, Tătar ’25, Madeira ’62, Machado ’64, Batin ’70
Cartonaş roşu: Rusu ’56

Arbitri: Cristian Balaj (central) – Aurel Oniţă, Ciprian Danşa (asistenţi) – Marian Balaci (rezervă)
Observatori: Dan Petrescu, Paul Mincu.