10 C
Știri de ultima orăSportFotbal: CS Turnu Severin a pierdut la Galați

Fotbal: CS Turnu Severin a pierdut la Galați

CS Turnu Severin a pierdut, sâmbătă, cu scorul de 2-0 (1-0), meciul jucat în deplasare cu Oțelul Galați în etapa a XXVI-a a Ligii I. Potrivit Mediafax, meciul a fost interrupt timp de câteva minute în prima repriză, din cauza unei ploi torențiale. Golurile au fost marcate de Stromajer ’45 şi Astafei ’55.

Oţelul Galaţi: Grahovac – Cojoc, Benga, Sîrghi, Murgoci – Iorga, Costin, Neagu (Antunes ’82) – Astafei, Paraschiv (Marquinhos ’68), Stromajer (Gazale ’72). Antrenor: Petre Grigoraş.

CS Turnu Severin: Panagopoulos – Dănănae, Tătaru, Asanovic, Djalilov – Olah (Stoica ’68), Hasanovici, Vranjkovici, Velcovici (Neacşa ’53), Costea – Tole (Roman ’60). Antrenor: Ionel Gane.

Cartonaşe galbene: Paraschiv ‘7, Stromajer ’33, Sîrghi ’70 / Neacşa ’59, ’74, Dănănae ’87, Costea ’88
Cartonaş roşu: Neacşa ’74

Arbitri: Lucian Rusandu (central) – Eduard Ungureanu, Bogdan Gheorghe (asistenţi) – Mihai Amorăriţei (rezervă)

Observatori: Constantin Stefan, Paul Mincu