21.6 C
miercuri, 22 mai, 2024
Știri de ultima orăSportCSM Vâlcea şi FC Olt şi-au împărţit punctele

CSM Vâlcea şi FC Olt şi-au împărţit punctele

Derbiul Olteniei din runda a 13-a a Ligii a II-a, seria a II-a, CSM Vâlcea – FC Olt Slatina, s-a încheiat la egalitate, scor 0-0, ambele formaţii rămânând în subsolul clasamentului.
CSM Vâlcea: Tufişi – Vizitiu, Plecanciuc, I. Popescu, Vătăjelu – Vasile, Daouda (‘60, A. Ionescu), Neagoe, Traore (‘47, Văduva) – C. Stoica (‘84, N. Nicolae), Nkongue. Antrenor: Laurenţiu Tudor.
FC Olt Slatina: Bordea – Dima, Săndulescu, Cosic, Velcovici – Anghelina, Vâlcică (‘53, Polgar), Quist (‘58, Cruşoveanu), Bancu – Sălăjan, Crăciun (‘69, D. Ene). Antrenor: Corneliu Papură.
Cea de-a treia formaţie olteană din seria a 2-a, Damila Măciuca, a obţinut un punct în deplasarea de la Oradea, încheind 1-1 confruntarea cu Luceafărul. Vâlcenii au deschis scorul în minutul 44, prin Voinea, printr-un penalti, gazdele restabilind egalitatea în minutul 77, prin Roşu, tot din penalti, Posteucă fiind eliminat după un fault comis asupra atacantului orădean în suprafaţa de pedeapsă.
Luceafărul: Miron – D. Munteanu, Mintaș, Letan, Achim – Pocean – Haș (‘32, C. Roşu), N. Roşu, Schwarzkopf, Blănaru (‘72, Z. Bundea), – Gh. Popescu. Antrenor: Călin Moldovan.
Damila: Geantă – Samson, A. Stoica, Posteucă, Ed. Stoica – Iordache, Lircă, I. Stoica, Codin (‘64, Geantă) – A. Popa, Voinea. Antrenor: Erik Lincar.