10.3 C
sâmbătă, 11 mai, 2024
Știri de ultima orăSportChivu a câştigat Trofeul Tim

Chivu a câştigat Trofeul Tim

Echipa Internazionale Milano a câştigat la sfârşitul săptămânii trecute, la Bari, Trofeul Tim, după ce a învins formaţiile Juventus Torino şi AC Milan, în meciuri de câte 45 de minute, informează Mediafax. Cristian Chivu a jucat în ambele întâlniri, fiind folosit de antrenorul Andrea Stramaccioni ca fundaş central. Inter a învins, cu scorul de 1-0, pe Juventus Torino prin golul marcat de Coutinho, în minutul 11, apoi a trecut cu 2-1 de AC Milan. Golurile învingătorilor au fost marcate de Guarin (‘25) şi Palacio (‘34), în timp ce pentru învinşi a înscris El Shaarawy (‘16). În cealaltă partidă, Juventus a învins, cu scorul de 1-0, pe AC Milan prin golul reuşit de Vucinici, în minutul 31, din penalti.