13.7 C
miercuri, 15 mai, 2024
Știri de ultima orăSportCS Universitatea, victorie „afară“

CS Universitatea, victorie „afară“

Handbaliştii de la CS Universitatea Craiova şi-au revenit repede după eşecul, pe teren propriu, cu HCM Baia Mare, de acum două etape, şi au obţinut duminică o victorie, dar în deplasare. Oltenii au trecut de CSM Sfântu Gheorghe cu scorul de 38-30 (18-12), într-o partidă contând pentru etapa a opta din Divizia A, seria B. Cu excepţia portarilor Ştefanov şi Păun, toţi ceilalţi jucători trimişi în teren de antrenorii Costin Dumitrescu şi Cătălin Popescu şi-au trecut numele pe lista marcatorilor, după cum urmează: Cărăgui (9 goluri), Păuna (7), Maxim (5), Arsene (5), Niţu (4), Luntraru (3), Şerban (2), Muscalagiu (1), Iacov (1) şi Crăciun (1). „Am avut un început de meci greu. După 15 minute eram conduşi la două goluri, dar ne-am revenit şi am încheiat prima repriză la o diferenţă confortabilă. Şi în repriza secundă ne-am continuat parcursul bun şi am putut miza mai mult şi pe jucătorii de pe bancă“, a spus ieri Costin Dumitrescu, antrenor principal la CS Universitatea. În următoarea partidă, de sâmbătă, craiovenii vor întâlni, pe teren propriu, CSM Oradea.