Mladen, în sferturile Cupei Italiei

Autori

AS Roma – Primavera, cu fundaşul oltean Sebastian Mladen integralist (acesta a fost la Academia de fotbal „Gică Popescu“), a obţinut o calificare cu emoţii în sferturile Cupei Italiei pentru echipele de tineret, după 2-1 pe terenul rivalei Lazio, în returul optimilor competiţiei, meciul disputându-se miercuri.

După ce pierduse în tur acasă, cu 0-1, şi în retur conducea cu 2-1 în prelungiri, AS Roma a fost la un pas să piardă calificarea. Gazdele de la Lazio au obţinut un penalti în minutul 90+2, Mladen a primit un cartonaş galben pentru proteste la adresa deciziei arbitrului, însă lovitura de la 11 metri a fost ratată şi centralul a fluierat la scurt timp finalul întâlnirii, conform informaţiilor de pe site-ul FRF.

„A jucat la un nivel ridicat în prima repriză, dar după pauză a obosit puţin şi nu s-a descurcat în faţa lui Cinque la faza golului marcat de acesta pentru Lazio“, a caracterizat site-ul romanews.eu prestaţia lui Mladen din partida de miercuri.