10.3 C
sâmbătă, 11 mai, 2024
Știri de ultima orăSportVan Nistelrooy s-a reaccidentat

Van Nistelrooy s-a reaccidentat

În runda a 3-a a Primerei Division, atacantul olandez al lui Real Madrid, Ruud van Nistelrooy, a revenit pe gazon după nouă luni de absenţă în meciul pe care gruparea din capitala Spaniei l-a câştigat, cu 5-0, în faţa lui Xerez. Din păcate, jucătorul batav a suferit o accidentare la muşchii coapsei chiar în momentul în care a marcat al cincilea gol al echipei sale. Conform presei iberice, atacantul de 33 de ani se confruntă cu probleme la cvadricepsul coapsei stângi şi va fi supus unui control medical amănunţit, pentru a i se stabili natura exactă a leziunii şi perioada de indisponibilitate.
Van Nistelrooy l-a înlocuit pe Cristiano Ronaldo în minutul 79 al partidei de pe „Santiago Bernabeu“, iar zece minute mai târziu a marcat al cincilea gol al grupării madrilene, după care a acuzat dureri în zona coapsei stângi. Meciul cu Xerez a consemnat primul joc oficial din acest sezon pentru fostul atacant al lui Manchester United, care în decembrie 2008 a suferit o gravă accidentare la genunchi.