17.3 C
miercuri, 15 mai, 2024
Știri de ultima orăSportCET Govora s-a distrat cu Iaşi

CET Govora s-a distrat cu Iaşi

Baschetbalistele de la CET Govora au întâlnit, în Sala „Traian“ din Râmnicu Vâlcea, pe Naţional Iaşi, în etapa a zecea din Divizia A. Chiar dacă govorencele s-au impus uşor, cu scorul de 90-39, primul sfert a fost adjudecat de oaspete cu 22-21. Jocul vâlcencelor în primele zece minute a fost foarte slab, fapt ce a dus la nemulţumirea celor aproximativ 200 de spectatori. Din sfertul al doilea a început coşmarul moldovencelor. CET şi-a adjudecat următoarele trei sferturi cu 23-4, 29-7 şi 17-6, iar Florentina Diaconu a reuşit din nou să marcheze 35 de puncte, având sută la sută la aruncările de două puncte. Pentru CET au mai marcat: B. Voica (6), T. Rus (4), M. Krstajic (17), L. Latinovic (8), R. Ungureanu (16), J. Simionca (2) şi G. Ştefan (2).