15.1 C
marți, 21 mai, 2024
Știri de ultima orăSportÎnfrângeri usturătoare pentru FC Craiova şi Gecorom

Înfrângeri usturătoare pentru FC Craiova şi Gecorom

Prim-divizionara de futsal FC Craiova a suferit duminică al doilea eşec din acest sezon. Oltenii au fost învinşi, pe teren propriu, de Olimpic 2003 Simeria cu scorul de 8-5 (4-2), în cadrul etapei a 11-a. În minutul 14 al partidei, craiovenii au rămas fără portarul Rizan, eliminat deoarece a comis henţ în poziţie de ultim apărător. Aceeaşi soartă a avut-o şi colegul său, Mihai Mihalache, în minutul 34. Golurile craiovenilor au fost reuşite de Florescu (2), Stanciu, Alecu şi Stăncuţa. FC Craiova a evoluat în formula: Rizan – Florescu, Stanciu, Bugălă, A. Mihalache. Au mai intrat: Cojocaru, Relea, Stăncuţa, Alecu şi M. Mihalache. Echipa din Bănie ocupă locul doi, la cinci puncte distanţă de liderul CIP Deva, iar etapa viitoare va juca la Timişoara, cu Poli.
În Liga a II-a de futsal, Gecorom Craiova a pierdut disputa de pe teren propriu cu HidroTeam Piteşti, scor 8-2 (3-1). Antrenorul celor de la Gecorom, Călin Pantelimon, a trimis în teren următorii jucători: Guran – Tâmplaru, Nicolae, Stănculescu, Chiliman. Au mai intrat: M. Stuparu, Şt. Stuparu, Niţă şi Stoian. Pentru olteni au marcat Nicolae şi Şt. Stuparu.