10 C
Știri de ultima orăSportReal, învinsă în ultimul minut

Real, învinsă în ultimul minut

Divizionara secundă de futsal Real Craiova a pierdut sâmbătă cu 6-5 (2-2) disputa din deplasare cu Spicom Sfântu Gheorghe. După ce au condus de fiecare dată, oltenii au fost egalaţi în minutul 37 (5-5), iar în ultimul minut de joc gazdele au înscris golul victoriei. Pentru Real au punctat: Mehedinţu (2), Tâmplaru, Constantinescu şi Cocoşilă. Antrenorul Sorin Pătraşcu a început jocul de la Sfântu Gheorghe în formula: Cojocaru – Cocoşilă, Hrelea, Tâmplaru, Mehedinţu. Au mai intrat: Constantinescu şi Stoenescu. Etapa viitoare, Real va primi vizita formaţiei City’us II Târgu Mureş, dar până atunci va debuta şi în Cupa României. Miercuri, oltenii vor întâlni pe teren propriu echipa Athletic Bucureşti. În Liga I de futsal, FC Craiova a jucat aseară, după închiderea ediţiei, cu Moldocor Piatra Neamţ, partidă găzduită de Sala Sporturilor din Bănie.