5.3 C
Știri de ultima orăSportPandurii au remizat cu şepcile roşii

Pandurii au remizat cu şepcile roşii

Pandurii Târgu Jiu şi Universitatea Cluj au remizat ieri, scor 1-1, într-un meci amical disputat la Simeria. Gorjenii au deschis scorul în minutul 21, prin slovenul Jaka Stromajer, care l-a învins pe Martin Tudor cu o lovitură de cap din marginea careului mic, în timp ce ardelenii au egalat cu şapte minute înainte de final prin Adrian Olah, cu un şut de la aproximativ 12 metri.
„A fost un joc bun, au fost şi goluri şi, ce este mai important, nici un jucător nu s-a accidentat. Nu m-a interesat în mod deosebit rezultatul, am urmărit să ne facem antrenamentul şi să rulez toţi jucătorii apţi din punct de vedere fizic. Sunt mulţumit“, a afirmat după meci tehnicianul „pandurilor“, Eugen Neagoe. Acesta a utilizat următorii jucători: Bălăeţ – Popete (’46, Mândrean), Rus (’46, Chibulcutean), Rusu, Dragomir (’46, Jackson) – Voicu (’46, Vasilache), Stângă, Vătavu (’54, Dedu), Orac (’46, Iordache) – Vintilescu (’46, L. Mihai), Stromajer.