10.9 C
Știri de ultima orăSportTorino a pierdut la scor

Torino a pierdut la scor

AC Torino, echipa care lupta pentru mentinerea in Serie A, a pierdut, sâmbata seara, intr-o maniera categorica, la Verona, fiind surclasata de Chievo cu 3-0, in etapa a 25-a. Albanezul Erjon Bogdani a reusit o „dubla“ in prima repriza, punctând in minutele 2 si 45. Brighi a stabilit scorul final in minutul 47. Dupa acest succes, Chievo a depasit-o pe „Toro“ in clasament, la golaveraj, si ocupa locul 15, cu 22 de puncte. Torino se situeaza pe pozitia a 16-a, la cinci puncte de retrogradare.

Tot sâmbata s-a jucat si meciul Atalanta – Palermo, incheiat la egalitate, scor 1-1. Au marcat Zampagna (’13) pentru gazde si Diana pentru sicilieni (’54). Palermo continua sa ocupe locul al treilea si mai mult ca sigur va juca in preliminariile Ligii Campionilor in sezonul urmator, pentru ca se afla la o distanta de 11 puncte de urmatoarea clasata, Empoli. Celelalte meciuri ale etapei a 25-a s-au jucat aseara.