18.7 C
joi, 23 mai, 2024
Știri de ultima orăSportSabau se gândeste la Cupa UEFA

Sabau se gândeste la Cupa UEFA

Echipa lui Ovidiu Sabau s-a impus, ieri, la limita, cu scorul de 2-1, in fata Ceahlaului. Prima repriza a fost stearsa, gazdele având doua incercari firave de a pune in pericol poarta moldovenilor prin Vilmos Stoica. In minutul 28, Alistar a nimerit bara, ratând o buna ocazie pentru nemteni. Gazdele au reusit sa deschida scorul in minutul 64 prin Pacurar, apoi, peste numai zece minute, Muresan a marcat cu capul, in urma unei lovituri de colt, marind avantajul ardelenilor. Ceahlaul a redus din diferenta in minutul 76, când arbitrul Tudor a acordat penalti pentru oaspeti, iar Mircea Ilie a marcat.

„N-as vrea sa fiu obraznic, dar daca se va putea, nu ne vom retrage de la a ataca un loc de UEFA. Oricum e de remarcat ca suntem la un punct de formatii care au investit milioane de euro in transferuri“, a declarat Sabau dupa meci, antrenorul Gloriei sustinând, in plus, ca sunt deja patru oferte serioase pentru jucatorii sai. Este vorba de Laszlo Sepsi si Dorel Zaharia, doriti de Poli Timisoara, Gabi Muresan, ochit de Dinamo, si Calin Albut, vânat de Universitatea Craiova.