15 C
vineri, 31 mai, 2024
Știri de ultima orăSportMitea a revenit pe teren

Mitea a revenit pe teren

Atacantul român Nicolae Mitea a jucat din nou pentru Ajax Amsterdam, dupa o absenta de câteva luni, informeaza site-ul oficial al „lancierilor“. Internationalul român a intrat in minutul 69 al partidei pe care Ajax a câstigat-o, joi seara, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, in fata formatiei Den Haag, in turul al treilea al Cupei Olandei. Mitea s-a accidentat inaintea inceperii acestui sezon, când a suferit o ruptura musculara.

La partida cu Den Haag, celalalt român din lotul formatiei din Amsterdam, George Ogararu, a ramas pe teren pe toata durata celor 90 de minute. Golurile gazdelor au fost inscrise de Stam (‘8) si Huntelaar (’64). In campionatul Olandei, Ajax este lidera, cu 30 de puncte dupa 11 etape.