15.6 C
miercuri, 15 mai, 2024
Știri de ultima orăSportInter s-a impus la Messina

Inter s-a impus la Messina

Inter Milano s-a impus la limita, cu scorul de 1-0, pe terenul formatiei Messina, in prima mansa a optimilor de finala ale Cupei Italiei. Golul oaspetilor a fost inscris de atacantul argentinian Julio Cruz in minutul 40, din lovitura libera. Mai inainte, Inter ratase doua ocazii mari de gol, prin Walter Samuel (’30) si tânarul Maaroufi (’36), ultimul trimitând in transversala.

Roberto Mancini a folosit mai multi jucatori tineri si s-a declarat multumit de prestatia acestora la sfârsitul partidei: „Au jucat bine si nu au fost deloc emotionati“.

In celalalt meci disputat joi, Napoli, echipa din Serie B, a invins, pe teren propriu, cu 1-0, pe Parma, prin golul marcat de Bucchi, din penalti, in minutul 68. Returul acestor partide se va disputa pe 29 noiembrie.

Miercuri s-au disputat meciurile: Arezzo – Livorno 2-1, Empoli – Genoa 1-0, Milan – Brescia 4-2, Reggina – Chievo 2-2, Sampdoria – Palermo 1-0, Triestina – Roma 1-2.