21.6 C
marți, 21 mai, 2024

Amical de succes

Echipa de handbal masculin Energia Pandurii a invins ieri, intr-un joc amical disputat la Târgu Jiu, divizionara A Romvag Caracal cu scorul de 41-34. Jocul a fost la discretia gazdelor, care nu au cedat conducerea nici un moment, insa, la pauza, scorul a fost strâns, 18-17. Imediat dupa reluare, „pandurii“ s-au desprins la patru goluri, 21-17, diferenta pastrata pâna in ultimele zece minute, când gorjenii au punctat de zece ori primind doar cinci goluri. Cel mai bun marcator al gazdelor a fost Ionut Mazilu, cu zece reusite, urmat de Preda (noua goluri), in timp ce Florea a inscris de zece ori pentru Romvag. Antrenorul Liviu Andries a rulat tot lotul, Panait si Eremia fiind singurii jucatori care nu au punctat.