12.9 C
joi, 9 mai, 2024
Știri de ultima orăSportCinci goluri românesti

Cinci goluri românesti

Jucatorii Eugen Trica, Florentin Petre si Alexandru Piturca au marcat, sâmbata, cinci dintre golurile formatiei TSKA Sofia in partida câstigata, pe teren propriu, cu scorul de 6-0, in fata formatiei Cernomoret Burgas, in etapa a 11-a a campionatului Bulgariei.

Trica a deschis scorul in minutul 5, inscriind din penalti, si a reusit dubla in minutul 48. Florentin Petre a punctat in minutul 32, iar Alexandru Piturca, introdus in teren in minutul 64, a marcat in premiera pentru TSKA, in minutele 68 si 87. Celalalt marcator de la TSKA Sofia a fost Tiago, in minutul 41.

In campionatul Poloniei, portarul Emilian Dolha si mijlocasul Norbert Varga au fost titulari la Wisla Cracovia in meciul câstigat, sâmbata, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, in fata formatiei FC Cracovia, contând pentru etapa a 12-a. Coechipierul lor, Hristu Chiacu, nu a fost folosit.