19.5 C
joi, 16 mai, 2024
Știri de ultima orăSportMonaco, eliminata in optimi

Monaco, eliminata in optimi

AS Monaco, formatia care a fost antrenata pâna duminica de românul Ladislau Bölöni, a fost eliminata marti seara, in optimile de finala ale Cupei Ligii Frantei, de echipa din liga a doua Reims.

Pe stadionul „Auguste-Delaune“ din Reims, scorul a fost 0-0 la sfârsitul celor 90 de minute regulamentare si al prelungirilor, iar gazdele s-au impus in urma executarii loviturilor de departajare, cu 4-3. De la gazde, Bonnal a fost singurul care a ratat, in timp ce de la Monaco au gresit tinta Givet si Di Vaio. Monaco a fost condusa de pe banca de inlocuitorul lui Bölöni, Laurent Banide, fostul secund al tehnicianului român. La meci au asistat 9.600 de spectatori.

Marti s-au mai disputat trei meciuri, incheiate cu urmatoarele rezultate: Nancy – Toulouse 2-1, Sochaux – Dijon (D2) 5-0, Le Mans – Lens 3-1. Aseara, dupa inchiderea editiei, s-au disputat urmatoarele partide: Saint-Etienne – Marseille, Auxerre – Bordeaux, Lille – Rennes, Lyon – PSG.