19.5 C
joi, 16 mai, 2024
Știri de ultima orăSportEchipa lui Tamas a remizat la Alaves

Echipa lui Tamas a remizat la Alaves

Celta Vigo, echipa la care este legitimat si fundasul român Gabriel Tamas, a remizat, marti seara, scor 0-0, pe terenul formatiei Alaves, in prima mansa a 16-imilor de finala ale Cupei Spaniei. Tamas a fost titular si a ramas in teren pe toata durata partidei, primind si un cartonas galben in minutul 26. Celta a jucat in inferioritate numerica din minutul 58, când aparatorul Angel a fost eliminat pentru doua „galbene“. Returul se va disputa pe 8 noiembrie, la Vigo.

Tot marti s-a disputat si partida Atletico Madrid – Levante, incheiata cu victoria oaspetilor cu scorul de 1-0. Unicul gol al meciului disputat pe stadionul „Vicente Calderon“, in fata a numai 5.000 de spectatori, a fost inscris de atacantul Nino, in minutul 86. Returul acestei partide se va disputa tot pe 8 noiembrie.

Celelalte partide din 16-imile Cupei Spaniei s-au jucat aseara, dupa inchiderea editiei.