10.9 C
Știri de ultima orăSportDaniel Niculae, primul gol la Auxerre

Daniel Niculae, primul gol la Auxerre

Fostul atacant al Rapidului, Daniel Niculae, a marcat joi seara primul sau gol pentru formatia franceza Auxerre, in partida câstigata de aceasta, cu 2-1, pe terenul formatiei croate Dinamo Zagreb, in prima mansa a turului intâi al Cupei UEFA.

Niculae a fost titular si a inscris golul de 2-1 in minutul 72, dupa ce a primit o pasa buna de la Benoit Pedretti. Auxerre deschisese scorul prin Jelen (’42), iar Eduardo egalase in minutul 68. Niculae a fost inlocuit de antrenorul Jean Fernandes in minutul 75, cu N’Diaye.

Despre reusita atacantului român, site-ul oficial al gruparii franceze a scris: „Primul gol marcat de Daniel Niculae sub culorile formatiei Auxerre a avut o importanta capitala pentru ca a adus victoria. Cunoastem cu totii cât de importante sunt golurile marcate in deplasare in cupele europene“.

Daniel Niculae, care are 23 de ani, a jucat pâna in prezent trei meciuri in Ligue 1 pentru Auxerre si doua in Cupa UEFA.