10.3 C
sâmbătă, 11 mai, 2024
Știri de ultima orăSportMutu a punctat din nou

Mutu a punctat din nou

Atacantul român Adrian Mutu este intr-o continua crestere de forma, el marcând aproape in toate meciurile pe care noua sa echipa, AC Fiorentina, le-a jucat pâna in prezent in perioada precompetitionala. Intr-o partida amicala pe care formatia „viola“ a sustinut-o sâmbata, in compania amatorilor de la Figline, si pe care a câstigat-o cu 8-1, „Briliantul“ a inscris doua goluri, in minutele 2 si 34, fiind inlocuit la pauza cu Reginaldo. Portarul Bogdan Lobont a fost rezerva si a intrat pe teren in minutul 46, in locul lui Frey. Pentru Fiorentina au mai marcat Pazzini (’49), Kroldrup (’55), Lepiller (’57), Reginaldo (’73), Montolivo (’81-penalti, ’86).

Antrenorul Cesare Prandelli s-a aratat incântat de jocul prestat de elevii sai, declarând ca echipa se pregateste intr-un ritm foarte bun.