13.3 C
marți, 14 mai, 2024
Știri de ultima orăSportEsec pentru Iordanescu

Esec pentru Iordanescu

Echipa antrenata de Anghel Iordanescu, Al Ittihad, a ratat calificarea in sferturile de finala ale Ligii Campionilor Arabi, fiind invinsa duminica, in deplasare, scor 4-1 (1-0, 2-0), in urma loviturilor de departajare, de echipa Wydad Casablanca, in turul doi al competitiei.

Dupa 90 de minute si dupa prelungiri, Wydad conducea cu 2-0, prin golurile lui Hicham Luissi (‘8-penalti) si Hammouda Bencherifa (’61). Echipa marocana a reusit sa invinga gratie portarului Nadir Lamyaghri, care a aparat doua penaltiuri. Partida a fost marcata de câteva incidente, inregistrându-se si unele conflicte intre banca de rezerve a echipei Al Ittihad si arbitrul Tahiri. De asemenea, la finalul meciului, un jurnalist a fost lovit de un jucator al echipei antrenate de Iordanescu.

In prima mansa, Al Ittihad invinsese cu 2-0.