9.8 C
luni, 29 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportRosu a inscris pentru Recreativo

Rosu a inscris pentru Recreativo

Fostul stelist Laurentiu Rosu a inscris un gol in partida pe care echipa sa, Recreativo Huelva, a cistigat-o simbata pe teren propriu, cu scorul de 2-1, in fata formatiei Pontevedra, in etapa a 15-a din liga secunda spaniola. Rosu, care a marcat in minutul 13 al patrulea sau gol pentru Recreativo, a fost eliminat de pe teren in minutul 59, pentru cumul de cartonase galbene.

In Belgia, Marius Mitu, fostul mijlocas al Universitatii Craiova, a evoluat pe toata durata meciului pierdut de Lierse simbata, in deplasare, cu scorul de 0-3, in fata echipei Racing Genk.

In runda a 15-a din campionatul Olandei, internationalul de tineret Nicolae Mitea a fost introdus pe teren in minutul 74 al partidei pe care Ajax Amsterdam a cistigat-o vineri in deplasare, cu scorul de 2-1, impotriva echipei RKC Waalwijk. Mitea l-a inlocuit pe Boukhari.