14.6 C
miercuri, 29 mai, 2024
Știri de ultima orăSportMcBreen a marcat pentru Falkirk

McBreen a marcat pentru Falkirk

Atacantul australian Daniel McBreen, fostul jucator la Universitatea Craiova, a marcat primul sau gol sub culorile echipei Falkirk, in etapa a 14-a a ligii secunde scotiene. In aceasta runda, Falkirk a cistigat in deplasare, cu 2-0, in fata echipei Raith Rovers. McBreen, aflat la al patrulea meci pentru Falkirk, dintre care doua in Cupa Ligii, a deschis scorul in minutul 45, iar Duffy a marcat din penalti in minutul 59, stabilind astfel scorul final al partidei.

In liga secunda scotiana, Falkirk ocupa primul loc, cu 30 de puncte (13 jocuri), fiind urmata de Clyde, cu 28 de puncte (14 jocuri). Daniel McBreen a jucat doua sezoane la Craiova si s-a remarcat prin neputinta sa de a marca din situatii clare de gol. In sezonul 2002-2003 a jucat 13 meciuri si a marcat un gol, iar in sezonul 2003-2004 a disputat 20 de partide, inscriind doua goluri.