27.8 C
luni, 10 iunie, 2024
Știri de ultima orăSportSenic a cistigat derbiul cu Energo

Senic a cistigat derbiul cu Energo

Etapa a noua a campionatului national de fotbal in sala a programat confruntarea dintre cele doua echipe craiovene din Divizia A, Energoconstrutia si Senic. Derbiul codaselor clasamentului a fost adjudecat de echipa considerata oaspete, Senic impunindu-se cu 3-2.

Gazdele au avut insa o evolutie buna, in special in prima repriza, dar au incasat doua goluri in doar un minut. Pentru Energo au punctat Cioboiu (‘5) si Ghita (’21), golurile echipei Senic fiind marcate de Rotaru (’16, ’34) si de Mihalache (’34). In ultimele cinci minute, ambele formatii si-au creat ocazii cit pentru tot meciul, dar nici una nu a mai reusit sa inscrie.

Cealalta echipa olteana, MB Pandurii, a pierdut la Constanta, previzibil, in fata echipei locale Futsal Municipal, cu scorul de 2-4. Jocul, destul de echilibrat, a fost transat de catre gazde datorita a doua greseli personale ale lui Cosmin Togoi.

In runda viitoare, Senic joaca la Domnesti, cu MGA, Energo la CIP Deva, iar Pandurii acasa, cu Venus Timisoara.