18.4 C
vineri, 17 mai, 2024
Știri de ultima orăSportSurprize de proportii in Cupa Spaniei

Surprize de proportii in Cupa Spaniei

In meciurile disputate miercuri in Cupa Spaniei s-au produs doua surprize de proportii, echipele Valencia si FC Barcelona fiind eliminate de doua formatii necunoscute. Echipa Gramanet (D3) a invins, cu 1-0, pe FC Barcelona, acelasi scor inregistrindu-se si in meciul Lleida (D2) – Valencia.

Si Real Murcia, echipa la care evolueaza mijlocasul roman Catalin Munteanu, a fost eliminata miercuri din Cupa Spaniei, fiind invinsa, cu 4-1, de formatia Lorca Deportivo. Munteanu a evoluat pe toata durata partidei si a marcat, in minutul 68, unicul gol al formatiei sale. Alte rezultate in partidele disputate miercuri in Cupa Spaniei: Terrassa (D2) – Espanol Barcelona (D1) 5-3 (dupa loviturile de departajare), Amurrio (D3) – Racing Santander (D1) 2-3 (dupa prelungiri), Badalona (D3) – Levante 3-4 (dupa loviturile de departajare), Gimnastica Segoviana (D4) – Athletic Bilbao 0-1, Nastic (D2) – Real Zaragoza 2-1, Ourense (D3) – Atletico Madrid 0-3, Recreacion de La Rioja (D3) – Numancia 0-3, Burgos (D3) – Real Sociedad 1-3, Algesiras (D3) – FC Sevilla 0-1, Don Benito (D3) – Malaga 0-2, Las Palmas (D3) – Getafe 0-1, Alcala Guadaira (D3) – Betis Sevilla 2-4 (dupa loviturile de departajare), Rayo Vallecano (D3) – Mallorca 0-1 (dupa prelungiri), Ceuta (D3) – Albacete 0-1 (dupa prelungiri).