15.6 C
duminică, 19 mai, 2024
Știri de ultima orăSport„Corleone“ si-a condus echipa spre victorie

„Corleone“ si-a condus echipa spre victorie

In cea de-a treia etapa a campionatului Diviziei A de fotbal in sala, echipa craioveana Energoconstructia a fost invinsa cu 6-1 de Bodu Bucuresti, formatie patronata de presedintele LPF, Dumitru Dragomir. Disputata in Sala Polivalenta din Capitala, partida a fost una echilibrata doar in prima parte, la pauza gazdele conducind cu 2-0, in repriza secunda oltenii fiind „luati pe sus“ de bucuresteni, condusi din tribuna de Dragomir, care a protestat aproape la fiecare decizie a arbitrilor.

Singurul gol al craiovenilor a fost reusit de Cioboiu, iar „cinciul“ cu care antrenorul-jucator Vali Nistoran a inceput partida a fost urmatorul: Pana – Cioboiu, Mitrache, Pantelimon, Gircel. Au mai intrat: Muliu, Arnautu, Gaman, Hrelea si Nistoran.

In etapa viitoare, care se va disputa duminica, Energoconstructia va juca „acasa“, la Rimnicu Vilcea, cu MB Pandurii Tirgu Jiu.