14.8 C
sâmbătă, 18 mai, 2024
Știri de ultima orăSportAdrian Mutu a jucat titular in partida de la Leeds

Adrian Mutu a jucat titular in partida de la Leeds

Chelsea Londra, cu Adrian Mutu titular, a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat simbata, in deplasare, in compania „lanternei rosii“ Leeds United, in cadrul etapei a 15-a a campionatului Angliei. Golul echipei Chelsea a fost marcat de Duff, in minutul 69, dupa ce portarul formatiei Leeds, Robinson, a respins sutul trimis de Adrian Mutu. Pentru Leeds a inscris Pennant, in minutul 18. Mutu, care a evoluat pe toata durata partidei, a primit un cartonas galben in minutul 88.

Alte rezultate inregistrate in meciurile disputate simbata in Premier League: Birmingham – Blackburn 0-4 (Ferguson ’66, Neill ’68, Tugay ’82, Gallagher ’88), Fulham – Bolton 2-1 (Davis ’75, Sava ’76 / Davies ’53), Leicester – Arsenal 1-1 (Hignett ’90 / Gilberto ’60), Manchester United – Aston Villa 4-0 (Van Nistelrooy ’16, ’45, Forlan ’90, ’90+2), Middlesbrough – Portsmouth 0-0, Newcastle – Liverpool 1-1 (Shearer ’63-p / Murphy ‘6), Tottenham – Wolverhampton 5-2 (Keane ’29, ’75, ’83, Kanoute ’50, Dalmat ’90 / Ince ’30, Rae ’84).

Aseara s-au disputat meciurile Everton – Manchester City si Southampton – Charlton. Clasament: 1. Chelsea 36 de puncte, 2. Arsenal 35, 3. Manchester United 34.