5.3 C
Știri de ultima orăSportIonel Ganea a spart gheata

Ionel Ganea a spart gheata

Fostul atacant al Universitatii Craiova, Ionel Ganea, a inscris simbata unicul gol al meciului cistigat de actuala sa echipa, Bursaspor, cu scorul de 1-0 (0-0), in fata formatiei FC Brasov. Partida s-a jucat pe stadionul „Ataturk“ din Bursa, cu ocazia prezentarii lotului antrenat de Gheorghe Hagi pentru sezonul 2003/2004. Ganea a inscris in minutul 55, trecindu-si astfel in cont primul sau gol pentru Bursaspor.

Antrenorul echipei Bursaspor, Gheorghe Hagi, a utilizat urmatorii jucatori: Vintila (’63, Serdar) – Omer Kilic (’46, Ender), Serkan (’62, Omer Gezginci), Metin Depe (’75, Ismail) – Egemen, Junior (’67, Ozgur), Frasineanu (’67, Kenan), Orhan (’46, Yakup), Fatih (’59, Metin Akan) – Ganea (’59, Mehmet), Okan (’75, Huseyin).

La rindul sau, tehnicianul formatiei FC Brasov, Marius Lacatus, a folosit urmatoarea distributie: Prunea (’65, Marc) – Cs. Balint, B. Nicolae (’65, Itamar), Bodea (’80, Pintea), M. Constantin, Miclaus – Dani, Stere (’62, Surdu), Mozacu (’69, Sarmasan) – Iorga (’62, Buga), Baicu.

Conform cotidianului Fanatik, in tribunele stadionului „Ataturk“ din Bursa s-au aflat la meciul de simbata doar 3.000 de spectatori, majoritatea acestora parasind arena in repriza secunda nemultumiti de calitatea jocului. Inainte de meci, Hagi a fost aplaudat indelung de spectatori.