15.1 C
sâmbătă, 18 mai, 2024
Știri de ultima orăSportDorinel Munteanu a inscris pentru Wolfsburg

Dorinel Munteanu a inscris pentru Wolfsburg

Mijlocasul roman Dorinel Munteanu a marcat un gol in partida pe care echipa sa, VfL Wolfsburg, a pierdut-o in deplasare, cu scorul de 7-8 in urma loviturilor de departajare, in fata formatiei TSV 1860 München, in 16-imile de finala ale Cupei Germaniei. La finalul timpului regulamentar de joc, scorul a fost egal, 2-2. Munteanu, care a fost inlocuit, in minutul 113, cu Marici, a inscris primul gol al oaspetilor, in minutul 20, la scorul de 2-0 pentru gazde.

Echipa Rot-Weis Oberhausen, cu fundasul roman Daniel Ciuca prezent tot meciul pe teren, a invins, cu scorul de 1-0, formatia Arminia Bielefeld. Rezultatele inregistrate marti in 16-imile de finala ale Cupei Germaniei: SC Freiburg (D2) – Borussia Dortmund 3-0, Rot-Weis Oberhausen – Arminia Bielefeld 1-0, TSV 1860 München – VfL Wolfsburg 2-2 (8-7 la loviturile de departajare), Hamburg SV – MSV Duisburg (D2) 2-0, Hansa Rostock – Eintracht Frankfurt (D2) 1-0, SpVgg Unterhaching (D3) – Union Berlin (D2) 1-0, Hoffenheim (amatori) – FC Köln (D2) 1-5.