13.7 C
miercuri, 15 mai, 2024
Știri de ultima orăSportOltul Slatina a remizat la Severin

Oltul Slatina a remizat la Severin

Echipa slatineana FC Oltul a remizat in deplasare, 1-1, cu FC Severnav Turnu Severin. Primii care au inscris au fost slatinenii, in minutul 30, prin capitanul formatiei, Butaru. La o degajare a portarului Justin, Gelu Voica a preluat balonul si l-a transmis lui Butaru, care, cu un sut din saritura, a introdus mingea in poarta. Severinenii au egalat spre sfirsitul partidei, in minutul 83, in urma unui penalty transformat de Bilabu.

„Puteam, sa luam usor trei puncte, dar ne-a lipsit sansa“, a spus antrenorul slatinenilor, Gabi Mangalagiu. Rezultatul obtinut de FC Oltul mentine echipa in fruntea clasamentului, fiind pe locul al treilea in „clasamentul adevarului“, cu +3.

In celelate partide din seria a cincea a Diviziei C s-au inregistrat urmatoarele rezultate: Metalul Otelul Rosu – Forestierul Stilpeni 1-1, Minerul Matasari – Petrolul Stoina 3-1, Oltchim Vilcea – Minerul Motru 1-0, Senaco Novaci – Minerul Lupeni 1-0, Rarora Vilcea – Minerul Moldova Noua 4-0, Minerul Berbesti – Dierna Orsova 1-0, Building Vinju Mare – Petrolul Ticleni 4-1.