13.7 C
sâmbătă, 27 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSport„Blat“ in campionatul judetului Vilcea

„Blat“ in campionatul judetului Vilcea

Arbitrul Toni Mitaru, care a oficiat la centru un meci din campionatul judetului Vilcea, a scris in raportul de joc ca delegatul echipei gazda, Constantin Nistor, le-a cerut jucatorilor sai sa le permita oaspetilor sa cistige partida. Meciul s-a disputat duminica, in cadrul etapei a opta a campionatului judetean Vilcea, intre formatiile Progresul Maldaresti si Forestierul Romani. Arbitrul a mai notat in raportul de joc ca doi jucatori ai echipei Progresul au afirmat ca sint accidentati, iesind de pe teren si lasindu-si echipa in inferioritate numerica, deoarece gazdele facusera cele trei schimbari permise de regulament.

Gazdele conduceau in minutul 83 cu scorul de 5-2, insa echipa Forestierul Romani, formatie care aspira la promovare, a revenit si a cistigat cu 6-5. Delegatul Progresului, Constantin Nistor, s-a dus din minutul 82 al meciului in spatele portii echipei sale si le-a strigat jucatorilor sai sa le permita oaspetilor sa marcheze. Tusierul a anulat la un moment dat un gol al echipei Forestierul pentru ofsaid, moment in care Nistor a strigat la arbitru ca trebuia sa valideze golul. De asemenea, un fundas al echipei gazda a respins de pe linia portii o minge de gol la scorul de 5-5, iar Nistor era pe punctul de a intra pe teren sa-si bata jucatorul, dupa care a strigat la arbitru sa prelungeasca meciul. La ultimul gol, cel prin care oaspetii au obtinut victoria, portarul echipei gazda a sarit spectaculos in partea opusa celei in care se indrepta mingea.